POZYTYWNY TEST CIĄŻOWY? CZY TWÓJ TEST CIĄŻOWY WSKAZAŁ WYNIK POZYTYWNY?

test ciążowy

Pozytywny Test Ciążowy? Czy Twój Test Ciążowy Wskazał Wynik Pozytywny?

Jeśli twój test ciążowy jest pozytywny , następnym krokiem jest wizyta u lekarza, w celu potwierdzenia, że istotnie jesteś w ciąży. W zależności od czynników zewnętrznych, takich jak przyjmowanie niektórych leków, możesz otrzymać fałszywy wynik pozytywny testu. W przypadku, gdy spodziewasz się dziecka, im szybciej pójdziesz do lekarza, tym szybciej otrzymasz pozytywny wynik testu i zaczniesz zdrowy tryb życia w trakcie ciąży.

Czy jesteś w ciąży?

Dzięki szerokiej gamie testów ciążowych na rynku, kobieta może dowiedzieć się, że jest w ciąży już pierwszego dnia po spodziewanej miesiączce, z 99% pewnością. Aby otrzymać najbardziej dokładny wynik odczytany z testu ciążowego, musisz wziąć pod uwagę następujące rzeczy:

  • Jak one działają
  • najlepszy moment na zrobienie testu
  • czynniki, które mogą wpłynąć na wynik.

Jak działa test ciążowy

Domowy test ciążowy jest stworzony, by wykryć hormon ciążowy hCG (ludzką gonatropinę kosmówkową) w moczu kobiety. HCG jest produkowany wyłącznie wtedy , gdy w macicy kobiety znajduje się zapłodnione jajeczko. U niewielkiego odsetka kobiet, to może się dziać dzień po spodziewanej miesiączce. Niemniej jednak, implantacja jajeczka ma najczęściej miejsce około 10 dni po zapłodnieniu. Z tego powodu niektóre kobiety mogą otrzymać pozytywny wynik swojego domowego testu ciążowego już jeden dzień po terminie spodziewanej miesiączki.

Jako, że poziom hCG podwaja się co 48 godzin, im dłużej czekasz z testem po spodziewanej miesiączce, tym test będzie dokładniejszy. Jednakże na rynku znajduje się wiele testów ciążowych, które są bardzo wrażliwe na obecność hCG, umożliwiające kobietom uzyskanie odpowiedzi szybciej i szybciej. Większość testów ciążowych posiada numer na boku opakowania wskazujący jego wrażliwość na hCG. Im niższy jest numer, tym bardziej wrażliwy jest test. Jeśli wrażliwość twojego testu jest 10 mIU/ml, wówczas jest on w stanie ustalić ciążę wcześniej niż ten z wrażliwością 25 mIU/ml.

Test ciążowy pozytywny

Pozytywny Test CiążowyKażda marka testów ciążowych używa swoich własnych metod wskazywania, że jesteś w ciąży. Niektóre używają symboli, takich jak plus i minus, albo linii pojedynczych i podwójnych, podczas gdy inne używają słów do określenia wyniku. Odwiedź naszą galerię, żeby zobaczyć różne przykłady pozytywnych testów ciążowych.

Większość testów ciążowych dodaje „wskaźnik kontrolny” wewnątrz okienka wynikowego. Jest dodany przez producenta, by pokazać użytkownikowi, czy test działa. Jeśli nie ma linii lub symbolu przed zrobieniem testu, test nie działa i powinien zostać wyrzucony.

Rezultat pozytywny nie musi być w tak samo wyrazistym kolorze jak na wskaźniku kontrolnym. Tak długo, jak występuje pozytywny symbol albo słowo, użytkowniczka powinna przyjąć, że jest w ciąży.

Test ciążowy negatywny

To, że test wskazuje wynik negatywny, nie oznacza, że tak musi być. Jeśli pojawia się wynik negatywny, mądrze jest poczekać kilka dni, żeby organizm mógł wyprodukować więcej hCG i wtedy zrobić test ponownie, by upewnić się, że się nie jest w ciąży. Negatywny wynik może również wynikać z błędnego obliczenia cyklu miesiączkowego.

Jeśli po odczekaniu, dopóki nie jesteś pewna, że miesiączka powinna nadejść, wciąż otrzymujesz odczyt negatywny, możesz odwiedzić lekarza i zrobić test krwi dla najdokładniejszego wyniku,

Słaby wynik pozytywny testu ciążowego

test ciążowy - słaby wynik pozytywnyNawet najjaśniejszy odczyt powinien być uznany za wiarygodny. Słaba linia na teście ciążowym najczęściej wskazuje, jak niski jest poziom hC, co oznacza, że ciąża jest we wczesnym stadium.

Blada linia na teście ciążowym to nie to samo, co linia „cień”, co nie powinno być widoczne, jeśli test jest trzymany na odległość ręki. Jeśli występuje jakakolwiek niepewność, czy linia jest cieniem, czy jest blada, powtórz test następnego dnia. Odwiedź naszą galerię wyników pozytywnych testów ciążowych.

Porady dotyczące testów ciążowych

Oto kilka wskazówek, jak otrzymać najbardziej wiarygodny rezultat testu:

  • Przestrzegaj instrukcji napisanych na twoim teście. Czas oczekiwania różni się w testach każdej marki, więc nigdy nie przyjmuj, że wiesz, ile czasu potrzeba między zrobieniem testu, a pojawieniem się wyniku.
  • Aby otrzymać najsilniejszy odczyt, najlepiej jest użyć pierwszego porannego moczu, jako że wtedy stężenie hCG jest najwyższe.
  • Nie pij zbyt dużo płynów przed zrobieniem testu, ponieważ hCG może się rozwodnić.
  • Upewnij się u lekarza, czy nie zażywasz żadnych leków na płodność, jako że mogą one wpłynąć na rezultat testu ciążowego.

Nigdy wcześniej, nie było łatwiej ani szybciej dowiedzieć się, czy jesteś w ciąży. Najbardziej wiarygodne wyniki mogą zostać otrzymane przez wybór testu z wrażliwością, której szukasz, przestrzeganie instrukcji i wywiadu z lekarzem na temat leków wpływających na wyniki. Niezależnie czy wynik jest pozytywny, czy negatywny, test ciążowy pomoże ci dowiedzieć się, czy dziecko jest w drodze, czy nie.