NAJLEPSZE DOMOWE TESTY CIĄŻOWE – TEST CIĄŻOWY DAJĄCY MAKSYMALNĄ PEWNOŚĆ

All you have to know about pregnancy test

Najlepsze Domowe Testów Ciążowych – Test Ciążowy Dający Maksymalną Pewność

Wybór  najlepszego  testu ciążowego może być trudnym i raczej dezorientującym doświadczeniem, w szczególności, gdy robisz to po raz pierwszy. Domowy test ciążowy wykrywa w twoim moczu hormon zwany hCG (gonatropina kosmówkowa). Ten hormon jest produkowany, gdy zapłodnione jajeczko łączy się ze ścianą macicy kobiety. Może się to stać najwcześniej 6 dni po zapłodnieniu. Można zawsze otrzymać najlepszy rezultat w dzień poprzedzającym oczekiwaną miesiączkę, jak również w następnych dniach.

Jednak, który test ciążowy jest najbardziej niezawodny, może wykryć hCG wcześnie i może być wykonany w domu? Zanalizowaliśmy fakty, żeby znaleźć najlepsze z nich, wymienione poniżej.

Clearblue Test Ciążowy Cyfrowy

Clearblue Cyfrowy Test Ciążowy

Źródło:clearblue.com

Ten test ciążowy Clearblue jest naprawdę unikalny. Korzystając z niego nie ma potrzeby stresującej interpretacji linii. Dzięki jasnym cyfrowym symbolom Plus lub Minus od razu wiesz czy jesteś w ciąży. Ponadto, dokładność tego testu wynosi aż 99% jeżeli jest on stosowany od dnia spodziewanej miesiączki. Można go nawet użyć aż do 4 dni przed miesiączką. Można go kupić już od 40 złotych w aptece lub na Allegro.com.

Tanie testy ciążowe

Domowe testy ciążowe mogą być dość kosztowne, a nawet zaczynają być uciążliwe jeśli starasz się o dziecko. W tanich testach wiele kobiet znajduje korzyść nie tylko ze względu na cenę, ale dlatego, że mają taką samą dokładność jak testy markowe. Sam test wygląda inaczej, ponieważ trzeba zebrać mocz w szklance i użyć kroplomierza. Dwie linie oznaczają, że jesteś w ciąży, a jedna linia że nie jesteś. Zaletą niska cena w porównaniu do innych testów ciążowych. Są to najlepsze testy ciążowe za mniej niż 10 zł.

Phamatech Pre-Test test ciążowy płytkowy

Phamatech Pre-Test test płytkowy

Żródło: allegro.pl

Test do wczesnego wykrywania ciąży, którego wiarygodność odpowiada testowi laboratoryjnemu i wynosi ponad 99%. Test ten wykrywa już 6 dniową ciążę. Jest łatwy w użyciu, wystarczy pobrać próbkę moczu i wkroplić do okienka i po około 3 minutach pojawi sie wynik.

Hydrex Pink test ciążowy płytkowy

 

Hydrex Pink test płytkowy

Źródło: domowelaboratorium.pl

PINK Test ciążowy jest szybkim i wysoce czułym testem ciążowym. Wykonanie badania testem ciążowym PINK Test jest bardzo proste, a wynik w postaci barwnych prążków na płytce testowej uzyskuje się w czasie 3 minut. Test ciążowy PINK Test należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej (15 – 30°C). Test należy wyjąć z foliowego opakowania bezpośrednio przed wykonaniem badania.

Testy ciążowe domowej roboty

Testy ciążowe ‘domowej roboty’ stają się coraz bardziej popularne, jako że kobieta może dowiedzieć się, czy jest w ciąży bez wyjścia do sklepu i używając produktów, które zwyczajowo może znaleźć w domu. To niezwykle opłacalne dla kobiet, które nie mogą sobie pozwolić na kupny test ciążowy, jak również nastolatek, które czują się nieswojo idąc do apteki. Istnieją różne sposoby, którymi możesz zrobić test ciążowy w domu. Dwoma najbardziej popularnymi są użycie liści mniszka lekarskiego i olejku sosnowego.

Aby wykonać test liści mniszka lekarskiego musisz zebrać liście i umieścić je na plastikowej powierzchni w cieniu. Oddaj mocz do kubeczka i nasyć nim liście. Jeśli pojawią się czerwone przyciemnione pęcherze na liściach po dziesięciu do trzydziestu minutach może to oznaczać, że jesteś w ciąży.

Test z olejkiem sosnowym jest popularnym domowej roboty testem ciążowym. By wykonać ten test zbierz mocz do jednorazowego pojemnika i zmieszaj z olejkiem sosnowym, jeśli następuje zmiana koloru lub mieszanka staje się pienista lub gazowana, to może oznaczać, że jesteś w ciąży.

Czy zrobione w domu testy ciążowe są wiarygodne? Nie. I to jest powód dla którego nie dodajemy ich do naszej listy Najlepszych testów ciążowych. Jednakże, mogą cię uspokoić i zapewnić komfort. Zrobione w domu testy ciążowe nie są wiarygodne, jako że nie ma naukowych dowodów je popierających. Chociaż mogą być użyteczne dla osób z problemami finansowymi, dostępne w sklepach testy są bardziej wiarygodne.

Test Ciążowy Online

Najbardziej opłacalną, najzabawniejszą i najprostszą metodą sprawdzenia, czy jesteś w ciąży jest wykonanie testu online. Nie tylko może być to dobre, gdy myślisz, że jesteś w ciąży, ale może też potwierdzić różne symptomy, które cię zastanawiają. Kilka rzeczy branych pod uwagę w quizach internetowych może złagodzić twój stres. Tutaj możesz znaleźć test ciążowy online. Czy testy ciążowe online dają poprawne wyniki? Nieszczególnie, ale są bardzo skutecznym sposobem na poznanie symptomów ciążowych.

Co powoduje różne wyniki?

Niektóre kobiety uzyskują wynik pozytywny w jednym teście, a negatywny w teście innej marki, ale jak do tego dochodzi? Kilka rzeczy powinny zostać przemyślane:

  • Czy nie robisz testu za wcześnie?
  • O jakiej porze dnia robisz test ciążowy? Ranek jest najlepszy, bo najłatwiej jest wykryć hCG.
  • Czy poprawnie przestrzegasz instrukcji?
  • Czy zażywasz jakieś lekarstwa? Niektóre leki, jak te na niepłodność i moczopędne, mogą wpływać na wyniki domowych testów ciążowych. Czasami leki wpływające na test są wymienione w instrukcji albo możesz spytać o to farmaceuty.
  • Jeżeli twój pierwszy test ciążowy był pozytywny, a następnego dnia negatywny, może zostać wykryte wczesne poronienie.

Jeżeli uzyskujesz różne wyniki, poczekaj kilka dni i spróbuj ponownie użyć Test Ciążowy, albo najlepiej odwiedź lekarza, po potwierdzenie pozytywnego testu ciążowego.